NewsNasi DjeO nasKontakt z namiBooking


Witamy!
Znajdujesz się na oficjalnej stronie DJs.pl booking agency. Jesteśmy ambitną Agencją, która ma na celu promowanie polskich i zagranicznych DJ-ów. Nasz serwis skupia artystów, którzy reprezentują różne gatunki muzyki elektronicznej (głównie house i jego odmiany jak również electro, techno, trance itp.)

Sprawdź nas!

Accu [ Warszawa ]

Hose Deco [ Warszawa ]

Nicca [ Kraków ]

Surrealizm [ Szczecin ]

CuBa [ Warszawa ]

Nelle [ Warszawa ]

Krzy'H [ Szczecin ]

Oscar Fresco [ Szczecin ]

Animal Dee [ Warszawa ]

DJ Pio [ Olsztyn ]

Tie [ Warszawa ]

EXCLUSIVE BOOKING

Lando Parisien [ Toronto / Kanada ]

Rux [ Kiel / Niemcy ]

Ricardo Forns [ Barcelona / Hiszpania ]

mC glennSKii [ Polska / USA ]

TankSquad (Sonic Trip)  [ Łódź / Polska ]

Lukas Vogel [ Trier / Niemcy ]

Agencja przy współpracy ClubTechno.pl.

Glenn Meyer aka. mC glennSKii [ Sopot | Chicago ] EXCLUSIVE BOOKING

glennSKi jest pierwszym MC i za razem głównym rezydentem przy mikrofonie w Sfinksie (najstarszej i najsłynniejszej świątyni sceny klubowej w Polsce, która mieści się w Sopocie). Ten Amerykanin rapuje, skatuje i śpiewa po polsku, angielsku, w języku Skat, Freestyle i czasem po kaszubsku. glennSKii to prawdopodobnie pierwszy MC, który zajmuje się tym profesjonalnie w Polsce.

Do tej pory MC kojarzyło się większości z nas tylko z muzyką Hip-Hop. Z całą pewnością jest numerem jeden na podziemnej scenie clubowej. Artysta ten w latach dziewięć dziesiątych odniósł wiele sukcesów jako frontman/lider popularnej grupy Blenders - grając setki koncertów w całym kraju.

W 1999 roku po wielu doświadczeniach muzycznych zdecydował się na karierę solową, koncentrując się na rozwijaniu swojego stylu z pogranicza club/elektronic szukając inspiracji w przestrzeni Nu-Jazz, Jassu i Acid Jazzu. W połowie lat 90. nawiązał współpracę z artystami i zespołami takimi jak: Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer, Kayah, Jacknife Lee (UK/Human Traffic), Liroy, Michał Urbaniak, Reni Jusis, Grzegorz Skawiński, Mazzoll, Kury, Jacek Olter i wielu innych. Glennskii support-ował w przedsięwzięciach muzycznych takich grup jak Dub Pistols (UK), Moloko, Superfunk, Freestylers, Dreadzone, Scissorkicks, Cutmaster Jay, Naga (Budapeszt), Howie B (UK).

Poza współpracą z sopockim klubem Sfinks grał wielokrotnie na scenach jak: Piekarnia, Muza, CDQ & Lokomotywa (Warszawa), Siouxie (Sopot), Miasto Krakoff (Kraków), Forum Fabricum (Łódź), Boomtown (Olsztyn), Prozak (Kraków), Inkubator (Katowice), Metro (Białystok), Metro (Gdańsk), Eskulap (Poznań), oraz w klubach Budapesztu, Berlina, Bonn, Kolonii, Bourge (FR) i Kopenhagi.

Osobiscie wystąpił z: Jacknife Lee, Moloko, King Size Records, Fingerlickin Records, Soul Of Man, muzykami z George Clinton.

Grał z: Harper, Romero, Adamus, Boogie Mafia, Fresh, Ros, DIA, Maja, Bogusz Jr, Bert, Ricardo, Tsar, Wookie, MK fever, Ojciec Karol, Glassé, Lewy, Wojak, Simc, Snake, Captain Sparky, Papa Zura, Krime...
Wiele się zmieniło od czasu sukcesów z grupą Blenders, glennSKii skupił się na poszukiwaniach inspiracji w zakamarkach muzyki funky. glennSKii uświadomił to sobie dzięki improwizacjom MC na scenie i dzięki nowym doświadczeniom z Groovekojadem. Nowe oblicze zyskało uznanie w oczach muzyków takich jak Kayah, Stanisław Sojka, Liroy, Mika Urbaniak, Leszek Mozdzer, Maryla Rodowicz, Maciek Maleńczuk, Marek Niedźwiedzki, Q Magazine(UK), Robert Leszczyński jak i od muzyków związanych z grupami Moloko i MC z Freestylers.

Debiutancki album grupy Groovekojad dostał nagrodę Fryderyka za album roku w kategorii Dance/Electronica/Techno, był też nominowany jako debiut. Album "Smacznego" wygrał w kategorii "Debiut" na Polish Dance Awards 2000. Nowy teledysk "Kozmiczne Grzyby" wygrał w swojej kategorii na Yach Film Festival 2003.

Obecnie glennSKii przygotowuje wydanie swojego pierwszego albumu zupelnie solowego na DVD w dolby surround™. Ten materiał jest cięzki do okreśłenia pod względem kategorii muzycznej. Jest to styl funky naszpikowany samplami, który jest powiązany z break-beat, big-beat, electronica, "audiophilia", "leftfield" i nu-jazz. Aby pomóc w lepszym zrozumieniu tego stylu możemy podać przykłady takich artystów jak Bran Van 3000, Freddie Fresh, Beck, Moby, Fatboy Slim, Coldcut, Jacknife Lee i Beastie Boys. Większość sampli i tekstów pochodzi z Polski i kultury lat '60, '70' i '80.

Wielu artystów wzięło gościnnie udział w sesji nagraniowej - większość z nich to jazzmeni. W roku 2004, Glenn przeprowadził się do Chicago gdzie zaczął tworzyć nowe projekty, ściśle współpracuje z rynkiem amerykańskim i Polonią.

Copyright © 2004-2010 DJs.pl na licencji ClubTechno.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. Design by FeatDesign.net